Haunted House - akcja z kuponami zniżkowymi

25 listopada 2010

Dla marki House przygotowaliśmy aplikację na Facebooku, która angażowala młodych ludzi do interakcji z marką oraz zaproszenia znajomych do wspólnej zabawy. Do zdobycia były kupony ze zniżką 30 % na wszystkie ciuchy w sklepach House'a.

Cele kampanii:

Głównym celem było budowanie lojalności klientów House'a, zwiększenie sprzedaży oraz wyróżnienie fanów marki, zaoferowanie im zniżki.

fan Page House

Założenia:

Jednym z podstawowych założeń kampanii "Haunted House" było stworzenie spójnej kampanii online polegającej na przydzielaniu kuponów rabatowych za zakupy dokonywane w sklepach House'a. Każdy uczestnik mógł zaprosić do zabawy swoich znajomych, otrzymując tym samym zniżkę na ciuchy. Każdy kupon posiada unikalny kod kreskowy, który jest weryfikowany za pomocą specjalnej aplikacji w miejscu sprzedaży.

Jedna osoba musiała zaprosić do udziału w akcji 3 znajomych, aby otrzymać kupon.

Wykorzystane narzędzia:

W kampanii szczególny nacisk położono na e-mail marketing, komunikację akcji fanom marki na Facebook'u oraz informacje na stronie www. Na potrzeby akcji została stworzona specjalna aplikacja na portalu Facebook.

Czas trwania akcji:

Akcja polegająca na zapraszaniu znajomych trwała dwa ostatnie tygodnie października, a zakupy można było realizować 29-31.10.2010.

.

kupon House

Przebieg akcji:

Akcja promocyjna rozpoczęła się komunikacją informacji na temat promocji na wallu marki na Facebooku. Aby uzyskać zniżkę, należało zaprosić 3 znajomych do zostania fanami marki House.

Uzyskane kupony można było zrealizować 29-31 października 2010 we wszystkich salonach House'a.

Na bieżąco śledzono rozwój akcji (dzięki unikalnym kodom kreskowych mieliśmy możliwość wygenerowania szczegółowych danych). Jednocześnie, wykorzystanie Facebooka umożliwiło dwukierunkową komunikację z odbiorcą - w trakcie trwania kampanii na tablicy profilu House wyjaśniano wątpliwości dotyczące regulaminu akcji. Facebook umożliwił szybką reakcję, odpowiedzi na wszelkie pytania oraz przypominanie fanom o trwającej akcji

house konkurs

Efekty/rezultaty:

Kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców marki House. Fani często korzystali z promocji, a swoimi wątpliwościami dzielili się z innymi użytkownikami na tablicy profilu na Facebooku. Użytkownicy dokonali zakupów i pokazali swoje zadowolenie na "ścianie".

System unikalnych kodów kreskowych umożliwił wygenerowanie szczegółowych statystyk dotyczących popularności kuponów zniżkowych, Udało nam się uzyskać ciekawe rezultaty:

· Liczba osób, które skorzystały z aplikacji: 19 000

· Liczba wykorzystanych w salonach kuponów: 5 182

· Liczba nowych fanów po akcji: ok. 3500

Kampania przyczyniła się do wzrostu popularności profilu marki House na Facebooku, który obecnie posiada prawie 200 000 osób.

opinie House

Poprzedni artykuł: Operon Racing Następny artykuł: Mixx Awards 2010